Potty Umbrella "Forte Furioso"

by wet music records

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      21 PLN  or more

     

1.
06:37
2.
03:52
3.
4.
5.
06:56
6.
08:02
7.
8.
04:40
9.
06:49
10.

about

Debiutancki album „All you know is wrong” zawiera 10 kompozycji, powstałych na przestrzeni trzech pierwszych lat działalności zespołu.W tym składzie powstał materiał, którego nagrywanie rozpoczęło się w kwietniu 2005r a skończyło się w styczniu 2006r. Nagrania te powstawały w różnych miejscach i okolicznościach. W Bydgoszczy, Szubinie, Londynie, Swarzędzu. Wiosną, latem, jesienią i zimą. W powstałej muzyce czuć, ze to muzyka drogi, różnych okoliczności i stanów ducha. „W tych dźwiękach znalazło się ujście dla wielu emocji i odczuć, które przez ten czas pojawiły się w naszym życiu: fenomen narodzin ale i rozstania, powroty, zdrady, miłość, nienawiść, samotność a przede wszystkim chęć tworzenia wspólnie muzyki.”Zespół powstał w 2003r. początkowo jako projekt uboczny muzyków uwcześnie grających w zespołach Soething Like Elvis i Tissura Ani. Pierwsza nazwa to Electric Blues Mutants. Przez pierwsze dwa lata kształtował się charakter tworzonej muzyki jak i skład zespołu. Ostateczna wersja już jako Potty Umbrella to: Sławek Szudrowicz – gitara, perkusja, śpiew; Maciej Szymborski – pianino elektryczne, elektronika; Artur Maćkowiak – syntezatory, elektronika; Łukasz Przycki – bas; Piotr Waliszewski – perkusja.
Od razu po wydaniu debiutanckiej płyty zaczęły się prace nad nowym materiałem i wzmożona aktywność koncertowa. W przeciągu niespełna roku udało się skomponować i zarejestrować materiał na kolejną płytę. Następna trudna do gatunkowego sklasyfikowania propozycja dźwiękowa. Sami muzycy określają to brzmienie jako aktywny psychotrans z elementami elektrojazzu.
Płyta ma tytuł „Forte Furioso”. Tytuł dość dobrze oddaje ducha tej muzyki i stan emocjonalny muzyków podczas pracy nad tym materiałem.
W porównaniu do poprzedniego wydawnictwa muzyka jest jeszcze bardziej zróżnicowana stylistycznie ale bogatsza dźwiękowo i aranżacyjnie, a do tego w całości instrumentalna.

credits

released April 20, 2007

tags

license

all rights reserved

about

wet music records

Initially Wet Music was used as a definition for music which functions outside those kinds of music which were designed typically for commercial effects and to conquer the music market.
Wet Music was the outcome of intuitive openness to novelty, experiments, innovation and honesty but it also enabled the author to use his own imperfection in creating perfect things.
... more

contact / help

Contact wet music records

Streaming and
Download help